DSC_0347
Ezekiel 4,9

100% ORGANICZNY KIEŁKOWANY CHLEB

Jeden z najzdrowszych chlebów jakie możesz kupić, a jednocześnie jeden z najsmaczniejszych. Zaczynając od moczenia i kiełkowania siedmiu różnych organicznych całych ziaren, poprzez mielenie ich, a na końcu dodanie organicznej kiełkowanej mąki orkiszowej i organicznej kiełkowanej mąki pszennej, otrzymujemy 100% kiełkowany organiczny chleb. W przeciwieństwie do wielu odmian Ezekiela, jakie można znaleźć w dużych sieciowych sklepach, nasz jest delikatny i wilgotny, nigdy nie mrożony. Twoje poszukiwania najlepszego pełnoziarnistego chleba właśnie dobiegły końca.

DSC_0209

– 100% kiełkowany (organiczna kiełkowana mąka i ziarna)
– nie zawiera soi
– wysoka zawartość błonnika, witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i Omega 6

ezekiel

Nasze dążenia do wypracowania najzdrowszego pieczywa bez utracenia jego smaku zabrały nas w podróż do czasów biblijnych. Księga Ezekiela 4:9 zawiera najstarszą zarejestrowaną recepturę chleba i ona właśnie stała się inspiracją dla naszego pierwszego 100% kiełkowanego chleba, krórego nazwa pochodzi właśnie od tego wersetu: Ezekiel 4:9. Zgodnie z tą recepturą, moczymy 7 różnych zbóż i roślin strączkowych, kiełkujemy je, a następnie mielimy. Jest to podstawa naszego chleba. Następnie dodajemy kiełkowaną mąkę orkiszową i pszenną, odrobinę miodu, a wynikiem tych wszystkich etapów jest najbardziej niesamowity pełnoziarnisty chleb jaki możesz znaleźć.

Lista korzyści zdrowotnych chleba Ezekiel 4:9 wydaje się nie mieć końca: bogaty w błonnik, lekkostrawny dzięki kiełkowanej mące orkiszowej, bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, nie zawiera soi. Ponadto, kiełkowane ziarna wykazują ogólnie większe wartości odżywcze, w tym wyższą zawartość aminokwasów z kiełkowanego prosa i większą strawialność jęczmienia, w porównaniu z innymi. W przeciwieństwie do innych suchych i bezsmakowych odmian chleba Ezekiel, jakie można znaleźć w zamrażarkach sieciowych marketów, nasz jest zawsze świeży. Jest on jednym z naszych najbardziej popularnych wypieków.