photo coming soon
100% Razowiec Żytni

100% chleb żytni z ziarnami żyta i kminkiem

W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku “żytnich” chlebów, nasz Razowiec Żytni nie zawiera ani grama pszenicy, co sprawia, że jest o wiele zdrowszy i jest doskonały dla osób, które chcą pszenicy unikać. Wykorzystujemy w nim kilka rodzajów mąk żytnich, dodając ziarna żyta dla nadania mu wyjątkowej tekstury oraz kminek, aby uzyskać klasyczny smak chleba żytniego, który znasz i kochasz…

 

  – Pełnoziarnista mąka żytnia i ziarna żyta
  – Nie zawiera pszenicy
  – Nie zawiera dodatków słodzących
  – Wysoki poziom blonnika
  – Niski Indeks Glikemiczny 

Nasz 100% Razowiec Żytni jest przepyszny i aromatyczny, dzięki czemu mniej napracujesz się przy przygotowywaniu wyśmienitych kanapek – na tym chlebie wszystkie smakują wyśmienicie! Jest gęsty i idealnie komponuje się z mocnymi serami i wędlinami, ale również sprawdza się z awokado i plasterkiem pomidora.  Ten chleb nie zawiera w ogóle pszenicy, jest to tylko żyto i samo zdrowie!

Chleb żytni już od dawna stanowi zdrowy wybór dla tych, którzy so ukierunkowani na zdrowe odżywianie, ale jednocześnie już zbyt długo odgrywa drugoplanową rolę tuż po pszenicy w całym przemyśle piekarniczym. My mówimy “nigdy więcej”! Już czas, aby chleb żytni przejął rolę prowadzącą… Solidne ziarno, które nie nadaje się do manipulacji przemysłowych – żyto – zachowyje swoje wartości odżywcze gdyż jest cięzko oddzielić zarodki i otręby z jego bielma. To pozostawia pełnoziarnistą mąkę w stanie nienaruszonym, co daje wyśmienity i zdrowy bochenek żytniego chleba.